MOL-bírság kőolajvezeték-leállás miatti késedelmes tájékoztatásért, bennfentes kereskedelem gyanúja fennáll
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 43 millió forintra büntette a MOL-t, mert hetekig nem tájékoztatta a nyilvánosságot a Barátság kőolajvezeték leállásáról. Az ügy érdekessége, hogy a leállás idején MOL-vezetők 1,3 milliárd forint értékben adtak el részvényeket, de az MNB nem vizsgálta, történt-e bennfentes kereskedelem.