Vízhiány sújtja Nagyrábét a hőség miatt
Hőség és megnövekedett vízfogyasztás miatt vízhiány alakult ki Nagyrábén, ahol napközben alig volt víz a csapokban, így a lakók főzni és mosni sem tudtak. A Debreceni Vízmű által bevezetett korlátozás célja a víztározó teljes kiürülésének megakadályozása volt, amely négy másik települést is ellát.