MTA-elnök: Autonómia és kormányzati együttműködés
Pósfai Mihály, az MTA elnöke kiemelte az együttműködés fontosságát a kormánnyal, ugyanakkor megjegyezte, hogy az előző rendszer nem tolerált jelentős autonómiát az akadémia részéről. Hangsúlyozta, hogy az MTA-nak a mindenkori kormánnyal való kapcsolata alapvetően együttműködésen kell, hogy nyugodjon.