BYD-gyár: Vendégmunkásstop ide, külföldi munkavállalók oda
A szegedi BYD-gyár a munkaerőhiány miatt akár 20 ezer embert is felvenne, és bár új vendégmunkás-engedélyek nem lesznek, harmadik országbeli munkavállalók továbbra is foglalkoztathatók az üzemben. Ez azt jelenti, hogy a vendégmunkásstop ellenére is megoldódhat a gyár munkaerőigénye.