Duna melegedése miatt csökkentik a paksi atomerőmű teljesítményét
A Duna magas vízhőmérséklete miatt a paksi atomerőmű teljesítményét csökkenteni kell a jogszabályok szerint, de az ország energiaellátása továbbra is biztonságos marad. Az energiaügyi miniszter tájékoztatása szerint az intézkedés nem érinti közvetlenül a lakosságot.