azkomgec logo
azkomgec.hu
Kapcsolat
Bejelentkezés Regisztráció

Microsoft és Chevron: Fosszilis üzemanyag az adatközpontoknak

21 megtekintés

Forrás: Portfolio

Befektetés
Blurred placeholder
Kép forrása: Portfolio
AI összefoglaló

A Microsoft húszéves megállapodást kötött a Chevron olajipari vállalattal egy adatközpont földgázalapú áramellátásáról. Ez a lépés jelentős elmozdulást jelent a technológiai óriáscég részéről a fosszilis energiaforrások felé.

Tovább az eredeti cikkhez

Kapcsolódó cikkek

Most jön a hőhullám java! Így hat a magyar gazdaságra a 40 fokos kánikula

Megjelent a csütörtöki Checklist. Adásunk első felében a júniusi hőség gazdasági következményeivel foglalkozunk. Miközben Nyugat-Európa lassan fellélegezhet a rendkívüli hőhullám után, nálunk még csak most jöhet a neheze: a Kárpát-medence fölé a következő napokban érkezhet meg a legforróbb légtömeg. Az előrejelzések szerint a hétvégén és a jövő hét elején helyenként már a 40 fokot is megközelítheti a hőmérséklet.
 Ennél egyértelműbb jelzést nem is kaphatnánk arról, milyen gyorsan változik körülöttünk a klíma — különösen Magyarországon, és azon belül is az ország középső részén. Hogy mindez mit jelent a gazdaságunkra, a mezőgazdaságra, a vízkészleteinkre és végső soron a mindennapi életünkre nézve, arról írt ma reggel fontos Facebook-posztot Ürge-Vorsatz Diana klímakutató, akitől gyakorlati tanácsokat is kértünk azzal kapcsolatban, hogy éljük túl a hétvégi kánikulát. 

 A folytatásban azt nézzük meg Madar Norberttel, a PwC Magyarország e-kereskedelmi csapatának vezetőjével, hogy mik a legnagyobb webshopok 2026-ban Magyarországon. Hogy alakítja a piacot, az Alza, a Kifli.hu, vagy a MediaMarkt, és miért erősek nálunk a régió sztárjai, a lengyel, cseh vagy román webshopok? És ha az online vásárlók száma véges, honnan jön a következő növekedési hullám?

1 hour ago · Portfolio