Permetezés tejjel? A növényeid imádni fogják!

Ugyanazon okokból, amelyek miatt a tej fogyasztása az ember számára is előnyös, így például a kalcium- és a B-vitamin tartalom, a növényeknek is jót tesz. A kalcium segíti a növények növekedését, valamint megakadályozza a virágvégi rothadást, amelyet a kalciumhiány okozhat.
A tej gombaölő tulajdonságait a tudományos kutatások is alátámasztják. Hatékony többek között lisztharmat kezelésében, amely gombás betegség számos gazdaságilag fontos növényt, például a szőlőt is érinti.
Így alkalmazd!
Bármilyen típusú tej, beleértve a friss, a lejárt és a forralt tejet is, használható a kertben, megfelelően hígítva. A legjobb azonban a csökkentett zsírtartalmú (2 százalékos) vagy alacsony zsírtartalmú (1 százalékos) tej.
Illusztráció: Getty Images
Keverje össze a tejet vízzel 50-50 arányban, és öntsd egy szórófejes flakonba! A tej hígítása elengedhetetlen ahhoz, hogy valóban hasznára váljon a kertnek, és ne pusztítsa a növényeket.
A tejes keveréket permetezd a növények leveleire, és körülbelül 30 perc múlva ellenőrizd, hogy felszívódott-e! Ha ekkor még mindig folyadék ül a leveleken, óvatosan töröld le őket egy nedves ruhával. Bizonyos növények, például a paradicsom, hajlamosak gombabetegségek kialakulására, ha a folyadék túl sokáig ül a leveleken. A tejkeveréket közvetlenül a növény tövénél lévő talajba is öntheted, így a gyökerek is felszívhatják azt.
Ha nagy kertet szeretnél tejoldattal permetezni, használj permetezőgépet! Körülbelül 1 liter tej egy 7×7 méteres területre elegendő.
A tej alkalmazása után ne használj a növényeken kémiai növényvédőszert vagy műtrágyát, mert ezek elpusztítják a tejben lévő baktériumokat, amelyek segítik a növények növekedését. A tejes permetezést követően enyhe kellemetlen szag keletkezhet, ez azonban idővel megszűnik.
The post Permetezés tejjel? A növényeid imádni fogják! first appeared on nlc.