Szélerőművi kapacitás növelése 2030-ig
A kormány 2030-ig több mint tízszeresére növelné a szélerőművi kapacitást, hogy hatékonyan kiegyensúlyozza a jelenlegi naperőműves termelést. Az első, 700 megawattos pályázatot már augusztus végén kiírják, ami az eredeti célok eléréséhez is elegendő.