Greenpeace: Klímaválság miatt nőtt a belső menekültek száma
A Greenpeace által megrendelt tanulmány szerint 2025-ben 13,6 millió ember kényszerült elhagyni otthonát természeti katasztrófák és szélsőséges időjárás miatt. Ez jelentős növekedést mutat az előző évhez képest, ami rávilágít a klímaválság súlyos következményeire.