azkomgec logo
azkomgec.hu
azkomgec logo
azkomgec.hu
Főoldal / Kabaré és ellenzéki kerekasztal: ezt gondolják az érintettek az ellenzéki pártok titkos találkozóiról

Kabaré és ellenzéki kerekasztal: ezt gondolják az érintettek az ellenzéki pártok titkos találkozóiról

1 megtekintés
Belföld dk ellenzék mindenki magyarországa néppárt mkkp momentum szervezkedés
Kabaré és ellenzéki kerekasztal: ezt gondolják az érintettek az ellenzéki pártok titkos találkozóiról

A DK-t kihagyva egyeztetésekbe fogtak az ellenzéki pártok – számoltunk be róla vasárnap a Népszava közlése alapján. Ahogy írtuk, az eddig titkos találkozókon a Momentum, a Jobbik, a Kutya Párt, a Mindenki Magyarországa Néppárt (MMN) és a Kisgazdák képviselői vettek részt, abból a célból, hogy kitalálják, hogyan járulhatnának hozzá leginkább az Orbán-kormány leváltásához. A DK mellett az LMP-t sem keresték a résztvevők, a Mi Hazánk pedig szóba sem kerülhetett.

Az ATV ezt követően utánament a témának, így kiderült, hogy a Kutya Párt képviselői az első találkozó után már ki is szálltak a kezdeményezésből. Nagy Dávid, a párt igazgatója azt mondta a csatornának, hogy azért döntöttek így, mert érzésük szerint a találkozó „hamar átment kabaréba”. Úgy fogalmazott, „ilyen lakosságifórum-szerű volt az egész. Igazából olyan volt, mint egy elemzőműsor, amit a pártok egymás között csinálnak”.

A Márki-Zay Péter-féle MMN részéről Szalma Botond, a párt alelnöke nyilatkozott, ő azt mondta, ez egy rendszerváltó szervezkedés, ezért véletlenül sem az a cél, hogy létrehozzanak egy új pártot. Az a lehetőség viszont felvetődött, hogy létre lehetne hozni egy ellenzéki kerekasztalt, amely kormányváltás esetén segíthetné a Tisza Párt munkáját.

Az ATV megkérdezte a DK-t is, hogy mit gondolnak arról, hogy kihagyták őket a kezdeményezésből. A párt részéről Rónai Sándor úgy reagált: „Teljesen rendjén való, hogy fél százalék alatti mikropártok szervezkednek és szerveződnek annak érdekében, hogy meglegyen a kormányváltás. Mindenkire szükség van ehhez, úgyhogy ez teljesen rendjén való” – hozzátette viszont:

Szerintem az nagyobb probléma, hogy vannak olyan pártok, például a Momentum vagy a Márki-Zay-féle párt, amely feladta ezt a küzdelmet, és nem indulnak el a választáson.

Kapcsolódó cikkek