Kína megoldotta, hogy ne legyen zaj és por az építkezések környékén

Az építkezésekkel járó zaj és környezetszennyezés a legtöbb nagyváros természetes velejárójának számít, azonban egy kelet-kínai építkezésen most feltűnt egy olyan innováció, ami komoly előrelépést hozhat az említett területen – írja a Straits Times.
Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője július 2-án egy Facebook-bejegyzésben osztotta meg, hogy a kelet-kínai Csinanban egy 50 méter magas, 20 ezer négyzetméteres felfújható kupolát húztak egy építkezés területére. Ez állítólag a legnagyobb ilyen jellegű építmény a világon, és az első kísérlet a maga nemében Kínában.
A helyi lapok beszámolói szerint a kupolánál negatív nyomást alkalmaznak, ami annyit tesz, hogy a belsejében a nyomás alacsonyabb, mint a környezeti (légköri) nyomás. Ez ellentétes a klasszikus „felfújt” állapottal, amikor a belső nyomás nagyobb a külsőnél.
A kivitelezők fejlett légszűrő rendszereket is alkalmaznak, hogy megakadályozzák a por bejutását a közeli területekre. A kupola azonban a hírek szerint fejlett szellőzőrendszerekkel is bír, hogy a belső téren jó levegőminőség legyen a munkások számára. Az átlátszó panelek pedig beengedik a természetes napfényt, csökkentve ezzel a mesterséges világítás szükségességét a nap folyamán. További jelentős előnye a technológiának, hogy a kupola kialakítása lehetővé teszi a gyors felállítást és lebontást, így rugalmas megoldást kínálva a kivitelezőknek.