A BBC úgy döntött, nem közvetíti többé élőben a rázós koncerteket

A BBC ezentúl nem adja le élőben a magas kockázatú zenei előadásokat – írja az MTI.
A csütörtöki bejelentést a Bob Vylan nevű londoni produkció frontembere, Pascal Robinson-Foster a Glastonbury Fesztiválon adott koncertje váltotta ki, aki a „halál, halál az IDF-re” – ez az izraeli fegyveres erők angol nevének rövidítése – jelszó skandálására bíztatta a rajongókat.
Robinson-Foster az egyik kiadóvállalat vezetőjét, akivel korábban együtt dolgoztak, emellett cionistának is nevezte, így a BBC eldöntötte: a koncertet nem töltik fel a saját iPlayer nevű zárt videomegosztójukra, így az előfizetőik azt később nem nézhetik vissza.
Az ügyben lezajlott belső vizsgálatot követően a médiacég csütörtökön egy nyilatkozatban kért elnézést a nagy-britanniai zsidó közösségtől, majd leszögezte, hogy az antiszemitizmusnak nincs helye a cég műsorkínálatában. A BBC közleménye szerint a fellépés alatt, illetve azelőtt is hibák történtek, hiszen a koncertet már egy előzetes elemzés is magas kockázatúnak ítélte.
Ennek hatására a Bob Vylan-koncert alatt kétszer is megjelent a képernyőn, hogy erős kifejezésekre kell számítani, a stáb azonban a kijelentések után is úgy döntött, hogy nem szakítja meg az élő adást.
A BBC közleményében hozzátette: a magas kockázatú koncerteket a jövőben nem fogják élőben leadni, hogy az ilyen hibák elkerülhetők legyenek.
Az ügynek nyilánvalóan a brit politikai életben is volt folyománya: Lisa Nandy, a médiaügyekért is felelős kulturális tárca vezetője az alsóház csütörtöki ülésén kijelentette, hogy nem tartja elegendőnek a BBC bocsánatkérését, és elvárja a vállalat legmagasabb szintjéig terjedő elszámoltatását.
A botrány hatására a Bob Vylan franciaországi és németországi koncertjeit is törölték, az Egyesült Államok külügyminisztériuma pedig bejelentette, hogy visszavonta a tagok beutazási vízumát, így az amerikai turnéjuk is biztosan elmarad.